E-Mail: Password:

Author Topic: Manga-TR v1.2 - Duyuru  (Read 1897 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline emresycn

• Yönetici
  • Yeni Üye
  • Karma +0/-0
    • View Profile
    • http://www.manga-tr.com
Manga-TR v1.2 - Duyuru
« on: 28 December 2015, 10:45:39 »
Merhabalar, Manga-TR yönetimi olarak sistem üzerinde büyük eklentiler yaptık. Kısaca yaptığımız eklentiler şöyle;

Önceki Sürüm: 1.0.1

Güncellenen Sürüm: 1.2

Eklenen Özellikler

- Manga Yönetimi (Beta)
   - Gönderdiğiniz mangaları düzenleyebilme,
   - Gönderdiğiniz bölümleri düzenleyebilme ve silme,
   - Gönderdiğiniz çeviri gruplarını düzenleyebilme.

- Moderatörlük Sistemi
   - Başvuru yapıp uygun görülen kişilere moderatörlük verilerek gönderdikleri bölümler otomatik olarak sisteme eklenecektir ( Yayınlama için admin onayı gerektirmez. )

- Okundu ve Yarım Kaldı Sistemi
   - Bir bölüme girip okumayı bitirdiğinizde sistem otomatik olarak bölüm ismi yanına "OKUNDU" yazısı ekleyecek, eğer bölümü okurken yarım bırakırsanız bu yazı "YARIM KALDI" olarak görünecek ta ki siz o bölümü tekrar açıp bitiresiye kadar. Böylece hangi bölümde kaldığınızı görebilceksiniz. [Üye girişi yapmanız gerekli.]

- Forum ve Ana Sayfa için kullanılan avatar tek hale getirildi. Avatarınızı değiştimek için kullanıcı panelinize girmek yeterlidir [Desteklenen avatar boyutu 100x100px]

- +18 ve +16 Yaş Sınırı
   - +16 ve +18 olan manga ve webtoonlar belirlenerek kategorilendirilmesi için çalışmalara başlanıldı.
   - +18 Manga ve Webtoonları okuyabilmeniz için sisteme üye girişi yapma zorunluluğu getirildi.
« Last Edit: 28 December 2015, 11:59:39 by emresycn »

Offline CloudT

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
  • Karma +6/-2
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • View Profile
    • ~Where to find me.
Ynt: Manga-TR v1.2 - Duyuru
« Reply #1 on: 28 December 2015, 11:59:35 »
İşte budur! Çok iyi bir çalışma olmuş. Eline sağlık, Emre. Gerekli duyuruları da akşama yaparım artık.

Offline Canavar Vasfi

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
  • :(
    • View Profile
    • HesperioN
« Reply #2 on: 29 December 2015, 00:33:34 »
Elinize sağlık.
« Last Edit: 29 December 2015, 01:21:03 by Canavar Vasfi »

Offline Kyouka Suigetsu

• Acemi Üye
  • **
  • Karma +0/-0
  • When life gives you lemons,you paint that shitgold
    • View Profile
    • Osoi Subs
« Reply #3 on: 29 December 2015, 11:22:41 »
Harika olmuş yeni düzenlemeler. 
Moderatör sistemine talibim. :W

Offline CloudT

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
  • Karma +6/-2
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • View Profile
    • ~Where to find me.
« Reply #4 on: 29 December 2015, 19:43:29 »
Kısa bir süre içerisinde rütbeler verilecektir ama önce bir kaç işlem halledilmeli sonra, yavaştan başlarız.

Offline Canavar Vasfi

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
    • View Profile
    • HesperioN
« Reply #5 on: 31 December 2015, 00:13:47 »
Şu profil kısmındaki "Hakkımda" kısmını değiştiremiyoruz galiba, herkeste "daha sonra yazacağım" yazıyor. :D Ona da bi bakıverin :(

Offline CloudT

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
  • Karma +6/-2
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • View Profile
    • ~Where to find me.
« Reply #6 on: 31 December 2015, 02:47:32 »
Değişir değişir, değişmez olur mu? :D Bi de benim profile bak. Olsa bende de olurdu, admin olmakla alakalı değil ama olmadı bugün bi kontrol edelim. XD

Bu arada, yetkilendirme sana da verildi. Bilgin olsun, onay için beklemene gerek yok. Kendi onayını kendin yapabiliyorsun artık.
« Last Edit: 31 December 2015, 02:51:46 by CloudT »

Offline Canavar Vasfi

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
    • View Profile
    • HesperioN
« Reply #7 on: 01 January 2016, 16:14:18 »
Teşekkürler.

Ama hakikaten bayağı aradım, bulamadım o "daha sonra yazacağım" olayını. :D 

Offline emresycn

• Yönetici
  • Yeni Üye
  • Karma +0/-0
    • View Profile
    • http://www.manga-tr.com
« Reply #8 on: 07 January 2016, 19:35:00 »
@Canavar Vasfi şimdi tekrar bakabilir misin ?

Offline Canavar Vasfi

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
    • View Profile
    • HesperioN
« Reply #9 on: 08 January 2016, 23:58:33 »
@emresycn Şimdi oldu. Gelişmiş profil kısmı daha önce yoktu. :-*

Offline ostar542

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
    • View Profile
« Reply #10 on: 09 August 2016, 19:57:47 »
Kolay gelsin. 
Benim tavsiyem olacaktı. 
Yeni eklenen bölümlerin yanına yeni eklendiğini belirten bir simge ya da resim olursa güzel olabilir. Daha dikkat çekeceğini düşünüyorum. 
OsTaR

Offline CloudT

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
  • Karma +6/-2
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • View Profile
    • ~Where to find me.
« Reply #11 on: 10 August 2016, 15:19:11 »
Quote from: ostar542
Kolay gelsin. 
Benim tavsiyem olacaktı. 
Yeni eklenen bölümlerin yanına yeni eklendiğini belirten bir simge ya da resim olursa güzel olabilir. Daha dikkat çekeceğini düşünüyorum. 

Bununla ilgili olarak eklenme tarihi bölümü var aslında. Yabancı sitelerdeki gibi "hot" gibi bir işaret eklersek eğer onun kalma süresi olmalı. Meselâ bazı mangaların yeni bölümleri yakın bir tarihte gelmiyor ve aylarca beklenmesi gerekiyor. "Hot" ve benzeri yazıların da orada aylarca kalması garip olur. Bunun için de süreli olması gerekiyor ama o da tatmin edici olmaz gibi geliyor. Bu yüzden eklenme tarihi var. Meselâ 8. bölüm 10 ay önce eklenmiştir ama 9. bölüm 1 dakika önce eklenmiştir. Böylece daha net fark edilebilir durumda. Yine de neler yapabiliriz bi bakalım. Geri bildirimlere hep açığız...

Offline ostar542

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
    • View Profile
« Reply #12 on: 10 August 2016, 19:11:01 »
Quote from: CloudT
Alıntı yapılan: ostar542Kolay gelsin.
Benim tavsiyem olacaktı.

Bununla ilgili olarak eklenme tarihi bölümü var aslında. Yabancı sitelerdeki gibi "hot" gibi bir işaret eklersek eğer onun kalma süresi olmalı. Meselâ bazı mangaların yeni bölümleri yakın bir tarihte gelmiyor ve aylarca beklenmesi gerekiyor. "Hot" ve benzeri yazıların da orada aylarca kalması garip olur. Bunun için de süreli olması gerekiyor ama o da tatmin edici olmaz gibi geliyor. Bu yüzden eklenme tarihi var. Meselâ 8. bölüm 10 ay önce eklenmiştir ama 9. bölüm 1 dakika önce eklenmiştir. Böylece daha net fark edilebilir durumda. Yine de neler yapabiliriz bi bakalım. Geri bildirimlere hep açığız...

Biraz açıklarsam daha anlaşılır olacak gibi. Örneğin 100 bölümlük bir manganın 50-60 bölümleri arasını kimse çevirmemiş olduğunu düşünelim. Bu bölümler eklendiğinde yeni bölümlerin yanında simge ya da resim olursa uzun süre durmasına gerek görmüyorum. 2-3 gün bu bölümlerin yanında yanıp sönüp dursa daha daha hoş durabilir. Burada eklenen bölümlere daha dikkat çekici olabileceğini düşündüm. Güncel çıkmış serilerin yeni bölümüne de eklenebilir. Yeni aklıma gelen bir tavsiyem ise olarak yeni çıkan bölümün ya da güncel olmayan bölümlerde 3 gün kalacak simgenin ya da resmin rengi farklı olabilir. Bu örnek ise ilk 24 saat içinde ise rengi kırmızı 24-48 saat içinde ise rengi sarı 48-72 saat içindekiler de yeşil renk olarak sonrasında kaybolabilir ya da soluklaşıp kaybolabilir. Buna benzer bir kaç bişe aklıma geldi. Bu şekilde olursa kimse aylar önce çıkmış olan bölümü yeni şekilde algılamaz, site çevirisi yeni eklendiği hissini verdirmek. Güncel bölüme ayrı simge ya da resim ara bölümlere farklı olursa da daha farklı olabilir.
Açıklamada biraz kötüyüm kusura bakmayın. İlk mesajda biraz açıklama yapsaydım sizi yormazdım.
Kolay gelsin...
OsTaR

Offline Agent46

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
    • View Profile
    • Agent46 Çevirileri
« Reply #13 on: 13 August 2016, 20:09:26 »
Bilmediğimden soruyorum, batoto'da olan "Arşiv" özelliği burada yok galiba. Örneğin, manganın en son 4'ncü bölümü verilsin. Bir sebeple 1'nci bölümü eklendiğinde onu anasayfada göstermesin. Mesela ben, sırf çevirmen grubu eklerken mangalarımın hepsinin tarihi yenilendi.